Ігор Космак

1 подписчик
204 / 0.07
Он с нами с 26.03.2012 г.

Грибалка двох днів

Всего 4 картинки

Вихідні дні до Дня Конституції України дуже вдало співпали з періодом дощів та появою білих грибів цього року. Не міг не скористатися такою нагодою та два дні був на грибах. Якщо перший день були лише білі гриби (фото 1), то наступного дня, вже на загальних п'ять відер, лише два - білі, а решта - маремухи. Білі уже відходять.

развернуть

Перші гриби 2018 року

Всего 9 картинок

Вдалося вирватися після роботи на гриби. Дощики, що пройшли напередодні вселяли оптимізм, і недарма. Гриби є, і хоча ліс дуже гарний і світлий, шукати їх важко, бо грибників багато, і гриби ледь-ледь видно з під листя.

развернуть

Відкриття 2018 (Дністровське вдсх)

Цього року, в силу різних причин, моє відкриття по риболовлі виявилося доволі пізнім (26.05.2018 р.). Але чим довше в очікуванні чогось ти знаходишся, тим бажанішим вого стає. Так вийшло і цього разу. Місцем рибалки була вибрана р. Данилівка (неподалік с. Шебутинці Новоушицького р-ну). На даному відрізку річки (від с. Березівка до с. Шебутинці) рибалка дозволена в нерестовий період на одну донну вудку з одним гачком.

Ось нарешті я біля води. Природа зачаровує, ранкова прохолода, спів пташні. Але всплесків риби не чутно...

В якості прикормки використовую варений перемолотий горох з пареною перловкою. Прикормку в точку ловлі доставляю спеціальною прикормочною ракетою (spomb). Дуже ефективна штука. За 10 хвилин підкормлювання, за потреби, можна подати пів відра корму в точку лову.  Ловлю на одну вудку з одним гачком - нічого не порушую.

Заброс за 80 м., виходить майже середина річки, перепад з 8 на 10 м. Наживка хробак. Чекаємо на покльовку, але її все немає. Вирішую змінити хробака на насадку (пуффі) і результат відразу ж - перша рибка 2018 риболовного року на березі (невеличкий підлящик). Фото і в садок. Заброс і знову покльовка - цього разу плотва. Вже веселіше. 

Затишшя... Пора погулятися і зробити кілька фото. Каньйони ж у нашій місцевості гарні. 

Рибка прокльовувала, але дуже в'яло. Ну що ж саме час поснідати, дружина ж старалася, готуючи плов:) 

Десь о 10 годині ранку покльовки майже припинилися. По березі в інших рибаків взагалі ніякого руху не бачив.  Це був той день коли рибка не клює. Але незважаючи на це норму я впіймав. 

Завершуючи свою розповідь не можу зупинитися на одному нюансі. Він є доволі болючим для відвідувачів теми форуму по Дністровському водосховищі. Це рівень води в нерест. А він ось такий 

Торік восени він був вищий, ніж цьогоріч в кінці травня:( 

А це вже результат:( 

Якщо ви думаєте, що це одиничний випадок, то ви помиляєтеся таких "мумій" по березі повно. Якщо рак не встиг за рівнем води, як ви думаєте, що з ікрою? Я за всю рибалку не впіймав ні одного крарася, хоча в даному місці о цій же порі два роки тому я ловив кілограмових карасів. Але про що я кажу, якщо тоді ця заплава була повноводною і в ній було повно водоростей, а цього року вона просто без води.... 

Не хотів про це писати, але все ж... Рибпатруль....  Вибрав я Шебутинці не випадково - дозволена зона. Всі і в інтернеті і в реалі гудуть - патруль, патруль, патруль...  

На березі повно машин, всі ловлять від 5 до 10 патиків, ніхто не ховається, хоч і нерест, а патруль бушує. Питав - ловлять по 4 доби. 

Далі фото 

Така картина була пів дня, далі я пішов з річки, якщо ви думаєте, що вони на веслах - ні, в половини є мотори, які дуже дадеко чути. Нагадую, що зараз навігація заборонена. 

Зранку коли я йшов на річку, було ще темно, бракоші вже дістали сіті з води і нивами їхали наверх, нормальні рибаки не знімаються о 4:00 ранку, саме кльов починається. Бачив як знімали сітки.

Зараз мені напишуть, що я нікуди не подзвонив. Не подзвонив, того що я приїхав відпочити, а не бути за свідка, писати пояснення, а потім мати гарний шанс бути відпи....ним і їхати додому на пробитих колесах. А з однією вудкою з одним гачком я був там сам. І виглядало, це м'яко кажучи доволі дивно.... Мало того, те що я не подзвонив - це не проблема, така ситуація там, як і на річці Ушиця - завжди. Кожний день туди запливай і 5 протоколі буде, кожний день... 

Хоча тих, що ловили на вудки (хоч тих вудок і більше, ніж дозволено) і лодочників я не засуджую, бо ж технічна водойма....  і в нерест можна кидати воду на 2 метра, бо Дністровські плавні, а тут технічка... якось в одну сторону не здається?:( 

Дорога додому з двоякими враженнями 

развернуть

Прихованій рекламі присвячується!

Дуже рідко в якому риболовному блозі зараз не зустрінеш прихованої, а в деяких випадках і неприкритої явної реклами певного бренду, девайсу, чи продукції певного виробника. Начитавшись та надивившись на такі брендові штуки та трофеї, здобуті з їх допомогою, а інколи ці "трофеї" вражають своїми розмірами та кількістю (але це не точно), недосвідчені риболови думають, що по іншому рибки не впіймаєш.  Звичайно ж це не так, але і я не одразу це зрозумів.

Дана рибалка відбувалася на р. Дністер (точніше Дністровське водосховище), близько трьох тижнів тому - друга половина жовтня і була завершальною в цьому сезоні. Тепер потрібно чекати або твердої води, ну або весни... Але як приємно згадувати ті моменти зараз, друкуючи текстбіля теплої батареї з чашечкою зеленого чаю з лимончиком. Бажаю щоб і Вам сподобалися мої дописи та фото і Ви трішечки зігрілися біля своїх гаджетів, коли на дворі так холодно та йде дощ.

Варто відмітити, що Дністер нас зустрів не дуже тепло, сильний вітер та +3 - +5 вночі та зранку не дуже додавали в комфортності рибалки, але ми знали на, що йшли. Вночі додався дуже сильний туман і як результат висока вологість повітря - весь одяг зверху був мокрий. Рибалка була суто нічна: приїхали ми надвечір, а о 9:00 ранку вже були вдома.

Стартовий закорм я здійснюю прикормочною ракетою "калібру 150 мм". У воду викидаю половину відра фірмового брендового гороху "український жовтий" недоварений, що є основою прикормки. Крупну фракцію становить пелец "селянський" - перловка парена. Ароматизатор використовувався лише у вигляді дорогого вітчизняного аттрактанту "AntiVampir" - часник свіжовичавлений.

В процесі рибалки петлі типу "патерностер" та інші незрозумілі штуки не застосовувалися. Поводки були ультратонкі - 0,25-0,30 мм, гачки - відповідні.  Наживка використовувалася "SuperProtein Navoznuy" - хробак червоний, гнойовий. І результат себе довго чекати не заставив. Мірний підлящик був на березі.

Спати вночі не хотілося, так як і рибка по-троху прокльовувала та і прохолодно було. Садок починав наповнюватися.

Вітер посилювався, туман теж... Мокро, було дуже мокро...

Але посилювався і кльов, а від цього ми тільки раділи, що ж ми холоду не бачили. 

Час від часу попадалася і така ось непогана,батониста плотва.

А!!! Без реклами таки не обійшлося! Плотвиця просто непогана і хотілося з чимось порівняти, щоб був зрозумілий реальний розмір. Ай-йай, а аФтАр, ще пише про приховану рекламу:).

Ранок нас зустрів дуже туманно, вітрянно та прохолодно. Та й Дністер десь сховав рибку на ранок, бо вранішнього кльову зовсім не було. 

Але ми були задоволені, бо гарно відпочили на рибалці, здобули масу позитивних емоцій та вдихнули на повні груди свіжого дністровського повітря. 

- А рИба дЭ?

- А риба в річці!

Це не наш випадок, принаймні не сьогодні. Просто ми були не на трЭнИровці, а на рибалці. А на рибалці ми зазвичай відпочиваючи, ловим рибу - рибу, яка і є результатом процесу рибальства. А то пишуть мені тут, що сайт про процес, а не про рибу...

Так що риба в річці є, але і в садку вона була.

Для любителів важити "на око" рибу в чужих садках, відразу скажу, щоб не напружувалися. В 2 рази більше норми. Ну не можу я поки що привести додому 5-6 підлящиків. Не зрозуміють. Нікому нічого пояснювати, доводити не буду. Кожен має свою думку. 

Дякую всім за перегляд!

НХНЛ!!!

Добра Вам!

развернуть

Відпускна рибалка на Дністрі

Всего 4 картинки

Тільки, що повернувся з Дністра. Відпустка все ж та ще й свято Петра та Павла. Сиділи кумом з вчорашнього вечора. Вечером та вночі покльовок помічено не було, зранку також. Можливо взнаки далася погода, яка постійно баламутилася: то дощ, то сонце і так разів п'ять на день. І дуже парило. Клювати почало з восьми ранку і до десятої. На фото мій улов.

развернуть

Пейзажі красеня Дністра і трішки лящиків в день рибалки

Нарешті довгоочікувана відпустка! А що ми робимо у відпустку? Звичайно ж їдемо на дністровську рибалку, тим більше, що на носі день рибалки, де ж його провести, як не у хорошій компанії на березі Дністра. Цього року це своєрідне відкриття для мене лящового сезону. І відкривався я зі своїм тестем та кумом. Погода була м'яко кажучи цікавою: то дощ, то вітер, то +12 зранку зі шквалистим вітром, то спека, але забігаючи наперед, скажу, що рибалка всупереч погоді була успішною. Хоча місцеві аборигени нас лякали, що лящ ще не клює, так як висока вода і холодно як на цю пору року.

Трішки фоточок дністровських красот (для гурманів)

Дністер зачаровує з першого погляду (на цьому місці ми вперше).

 

Підйом наступного дня буде не таким веселим як спуск:) Круча, а ще рюкзак роблять свою справу - аж серце з грудей вискакує коли карабкаєшся назад, ну але це ізюминка Дністровського каньйону, так завжди і в будь-якому місці.

Нарешті ми біля води і одразу ж невеличкий дощик.

Далі фото наступного дня (святкового)

До речі, цьогоріч дійсно дуже висока вода як для цієї пори року. 100 метрів від берегової лінії (років 5 тому) на пляжу в Куражині пам'ятаю, а такої високої води - ні. Не до всіх місць можна пройти, і не скрізь можна порибалити. Берегом, як раніше, спокійно не пройдеш.

 

По самій рибалці: вона була якоюсь цікавою. Риба була прохідною і клювала хвилями в окремі, короткі проміжки часу. Стабільного кльову не було. Лящики брали дуже жваво, аж прути з рогачиків злітали, як карпова покльовка, адреналіну це додає, але після підсічки риба себе так само нестандартно поводила. Зазвичай лящ йде, як кажуть в народі, як фанера, але не цього разу. Цього разу були вибрики, і як результат багато сходів. Загалом результати у всіх нас трьох різні, але я вважаю успішні. Хоч і сиділи один біля одного, і прикормки та наживки більш-менш однакові. Було виловлено багато лящиків за кілограм, а решта - не були менші, ніж 500 грам.

Фото процесу рибалки

Кум тягне)

Тягну я, мій рекорд дня - 1300.

Кумів рекорд дня - такий же

Ну і тесть не відставав

Йому попався найбільший - 1800.

Наші садки з лящиками

Дякую всім за перегляд, сподіваюся Вам сподобалося.

Всіх хто хоча б раз в житті тримав вудочку в руках - зі святом рибалки! НХНЧ!

развернуть

"Мега" карась і перші грибочки!

Сьогоднішня рибалка стала дещо спонтанною, але якщо є можливість, то я стараюся її ніколи не втрачати. Так вийшло і цього разу. Рибалочка з дощем у мене завжди дуже успішна, але цього разу по всьому березі курили бамбук. Ми з товаришем впіймали, чи правильніше сказати випросили, аж по чотири карасі. У мене ще був неприємний схід карпіка. Серед цих чотирьох карасів: найменший - якраз на мою мужицьку долоню, а найбільший - "мега" карась - близько одного кілограма. На мій погляд рибалочка йде в залік, тим більше, що неподалік місця рибалки знайшов перші в цьому сезані грибочки. Усім вдалих рибалок та НХНЧ! 

развернуть

Бонус!!! О, ще один!

Якось так складається, що найбільш вдалі рибалки в мене складаються в будні дні. Так вийшло і цього разу. Товариш, і по-сумісництву колєга по роботі та по хоббі, запропонував поїхати на рибалку, так як ми обоє "відпускні", і я погодився. Як виявилося пізніше - недаремно.

 На річці ми були ще до світанку. Вода парує, дихається дуже легко, люблю бути біля води зранку.

Пора рибалити. Замішуємо кашу: 1/3 пареної перловки, 1/3 перекрученого горохуу, 1/3 звичайної укранської патріотичної мамалиги і ще декілька секретних інградієнтів і пружина з насадкою летить у воду.

В очікуванні покльовочки. Аж мурашки беруть від нетерплячки.

Почекавши  з пів години, і є реалізовуємо першу покльовку. Непоганий карасик. Надалі, не дуже часто, але клюють такі ж мірні карасі.

 А тим часом вже зійшло сонечко. Ляпота!

Так за дві години було впіймано з десяток карасиків, після чого в мене кльов припинився повністю, на відміну від товариша, в нього "пішла жара", далися в знаки інша оснастка і прикормка. А я тим часом вимушений споглядати красоти нашої подільської природи.

 

Після двох годин споглядання "мабудь давлєніє" - настрій понурений і вже подумую збиратися додому, аж тут бздинь. Покльовочка!!! І ще й яка, чуть патик в воду не пішов. Підсічка - є. І ще й добре впирається, певно короп, чи білий амур. Регулюю фрикціон, гукаю Степановича, щоб стояв з підсаком. Кілька хвилин незабутніх емоцій, отриманих в результаті вивужування, і нарешті бонус на березі. Чого бонус? Бонусом я називаю рибку, яка є в прилові, але яку цілеспрямовано не ловиш, зазвичай непоганого розміру.

Я радий як слон. Сомика зловив вперше, та ще й на що. Не на тваринну наживку, а на - насадку. На ентузіазмі закидаю знову. Не встиг Степанович відійти до своїх снастей, ловили 100 метрів один від одного, як тут знову покльовка. Підсікаю і гукаю, що потрібний "підсачкіст" Емоційне вивужування.... і знову бонус. Цього разу традиційний - карпік на 2 кеге.

Після таких бонусів, що трапилися мені протягом 10 хвилин покльовок в мене більше не було. Окрилений тим, що клює хижа риба на насадки, впіймав верховодку на вудочку і в екстренному порядку переробляю оснастку.

Очікування не справдилися, і на цьому було все!

Всім НХНЧ, і таких приємних бонусів як мені.

развернуть

Розвідка на весняного річкового карася

Перша весняна вилазка на карася завжди непередбачувана і стає сюрпризом, бо не знаєш, на що чекати. Чи буде кльов, чи буде прольот. Так і цього разу їхали, так би мовити, навгадь. Але ж погода гарна, фаза місяця теж вроді норм:), ще й до того ж вихідний, та й місяць травень ніби по карасю норм, а тут як надивишся ваших карасів в блогах, то де вдома всидиш:)

Рішення прийнято остаточно і оскарженню не підлягає: наша дружна кумпанія їде на річку. За пів годинки дороги - ми на місці. П'ята ранку, туман, тиша, благодать.... Деякі рибачки сидять, ще з вечора і кажуть, що ніц не клює. Настрій звичайно опускається, але ж не їхати додому. Кормаки летять у воду з фірменими кашами fish&дерть і чекаємо. Вже б і пора клювати, а воно не хоче. Може давлєніє? Вже сьома ранку, а його нема. Ті, що з вечора вже по-троху розходяться.  Аж тут перша покльовка, і о чудо... на березі гарний карась, явно за півкіло! 

Але інтенсивного кльову так і не було. Карасики прокльовували, але дуже рідко. Менше з тим цікавіше було чекати покльовки, коли сидиш, думаєш, чекаєш, а тут бздиииииинь. І так ми посиділи до обіду і поїхали додому, рибка брала гарна, але дуже не часто. Вся наша компанія отримала гарний заряд на тиждень, позитивні емоції, відпочинок на природі, тай без рибки ніхто не залишився:) Всім НХНЛ!!! Хай ловиться!

развернуть

Осінні карапузики

Всего 7 картинок

До Вашої уваги фотозвіт з крайніх трьох рибалок на річкового осіннього карасика. Но крайньому фото - сьогоднішній улов на двох з товаришем. Приємним бонусом для нас стали 2 карпіки, яких ми цілеспрямовано не ловили.

развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!