Dozvil

Адмирал

Откуда: Киев

Фотографии: 123

Видеоклипы: 4

Записей в блоге: 235

Был на сайте: 10.04.2019

Врятувати озеро Несвіч

Врятувати озеро Несвіч: неспортивна поведінка волинських чиновників та палки в колеса інвестору

Три місяці поспіль громадська організація «Федерація риболовного спорту Волинської області» веде нерівний бій з чиновниками області та деякими бізнесменами – за право орендувати комплекс озер у селі Несвіч Луцького району. Свого часу це був рибогосподарський комплекс, де вирощувало рибу підприємство «Волиньрибгосп». Та кілька років тому воно збанкрутувало, заборгувавши тільки за оренду місцевій сільраді 260 тисяч гривень – які, навіть вигравши суд та розірвавши договір з боржником, так й не повернулись до громади села. Суди такі суди… Не про них мова, хоча незабаром ця справа теж може дійти до суду. Ось уже третій рік ставки знаходяться без господаря, що призвело до занепаду, браконьєрства, крадіжок та псування майна… Хоча потенційного господаря шукати зайве, адже ще у грудні 2014 року заявку на участь в аукціоні на право оренди подало два претендента: вже згадана волинська федерація риболовного спорту та столичне ДП «Укрриба» – підприємство з, м’яко кажучи, сумнівною репутацією. 

Ситуацію ускладнило те, що на цій території два орнітологічні заказники «Лобаниха» та «Чаруків» створених у 2003 році, де між півтори сотні різних унікальних птахів – до десятка червонокнижних.  Спортсмени мають на меті побудувати у Несвічі рекреаційну риболовно-спортивну базу європейського зразку, подібних втілених проектів в Україні на разі нема. Сума інвестицій – сто тисяч доларів США, очікуваний результат – тренувальна база для українських чемпіонів, репутація Волині, поштовх для розвитку туризму, оновлена інфраструктура селища, робочі місця, реальний крок у європейське майбутнє. Вже відбулось декілька прес-конференцій та засідань спеціально створеної робочої групи в облдержадміністрації, неодноразові виїзди та спілкування з місцевими депутатами села Несвіч та головою сільради, громадою села, численні публікації в регіональній та всеукраїнській пресі, переговори з усіма зацікавленими особами та чиновниками, надсилання запитів до держустанов та органів місцевого самоврядування, стоси документації, юридичні консультації… Однак станом на 14 березня 2015 року на березі Несвіча – спалені лебедині гнізда, гільзи браконьєрів, розтрощені дошки на дамбі головного озера, яке міліє і заростає прямо на очах. А ще пустий «гаманець» місцевої сільради, безробіття сельчан, пустка та занепад.

Селяни випалюють траву на полях... та гнізда на березі Несвіча!

Напівзруйнована дамба

Позиція влади – віддати потенційному орендарю увесь комплекс ставків: практично всі з них у власності та на балансі Несвічської сільської ради, та один за межами села. Саме з цим останнім ставком і виникла колізія, адже, як стверджують чиновники, на землю під водою цього ставка не вдається зробити матеріально-грошову оцінку – нема чітко визначеної законної процедури. Цю дірку в законодавстві повинні закрити народні депутати з Волині за поданням у Кабмін, який зобов’яже Мінприроди виписати необхідну процедуру у відповідному документі. Мовляв робота над цим розпочалась, однак коли вона завершиться – нікому не відомо. Я особисто маю великий сумнів щодо швидкого вирішення цього питання, адже з початку 2015 року слідкую за перебігом равликових реформ команди нового міністра екології Ігоря Шевченка.

Викликає також подив розгляд можливості залучити у якості нового орендаря несвічських водойм державне підприємство «Укрриба», яке створено у 2002 році в Агентстві рибного господарства. Навіть за своїми статутними зобов’язаннями воно створено виключно «..з метою забезпечення ефективного використання та організації нагляду, контролю за технічною експлуатацією гідротехнічних споруд водних об’єктів рибницьких господарств». Тобто й дурню зрозуміло, що дамба чи інша гідротехнічна споруда, яка дійсно за законом належить «Укррибі», не дає виключного права та можливості орендувати саму водойму, чи заявити її своєю власністю, та займатись на ній рибогосподарською діяльністю. Крім того, чиновники геть забувають про Водний та Земельний кодекс, де чітко прописана заборона займатись рибництвом на території обєктів природно-заповідного фонду, і мабуть вони зовсім не читали «Закон про Аквакультуру» 2013 року, де теж прописані обмеження. Не знають вони й того, що після перевірки, за результатами діяльності у 2013 році, ДП «Укрриба» нараховано майже два мільйона гривень штрафних санкцій – за зловживання у фінансовій сфері. І те, що на балансі цього підприємства, крім напівзруйнованих гідротехнічних споруд по всій Україні, немає більше нічого – ні човнів, ні сіток, ні іншого обладнання для рибогосподарської діяльності. То хто мав би та на яких підставах відроджувати промисловий лов риби на Волині?

15 марта 2015, 19:04
85026
170
 
16 марта 2015, 08:41
Ви розповідаєте про озера чи стави? Озеро - природний водний обєкт. Ставок - чтучно створена водойма спеціального технологічного призначення.
16 марта 2015, 09:15
як мені відомо, Несвіч Головний, найбільша водойма, є озером, там б'ють навіть джерела, а навколо нього по каскаду вверх та вниз штучно утворені водойми - ставки з дамбами, що складає комплекс. тому така трішки плутанина.
та мабуть після того, як у 60-х роках минулого століття цей комплекс для рибогосопдарських потреб будували (маю на увазі створювали гідротехнічні споруди та штучні водойми поряд - зимувальники, нагульні стави тощо) - то цей тепер все ставки...
16 марта 2015, 14:38
Так,хреново буде,якщо вирішення питання зятягнеться-зазвичай так чиновники роблять,шоб потім вирішити на користь своіх.
Наснаги тобі,Ігоре!
Не відступати й не здаватись!
16 марта 2015, 16:01
так. затягують очевидно... будемо боротись до кінця
16 марта 2015, 16:52
Район і область не допоможе. Перекладатимуть листи з шуфляди до папки і назад... Будуть ссилатися на ст. 11, 12 Закону України про аквакультуру: до їх повноважень належить надання в користування на умовах оренди частини рибогосподарського водного обєкта, рибогосподарської технологічної водойми для цілей аквакультури відповідно до повноважень щодо розпорядження землями, встановлених Земельним кодексом України. (В приватній все що 3га решта в державних напевно Укрриба - гідроспоруди). Так що все потрібно вирішувати на рівні Кабміну так як Агенство безголове!!!
16 марта 2015, 22:58
ми працюємо на всіх рівнях. сподіваюсь все получиться.
16 марта 2015, 16:59
Да ще одне потрібно врахувати що ГТС (гідротехнічні споруди) передаються за погодженням Держфондмайна та міністерства економ розвитку
16 марта 2015, 22:58
або ж заключається договір на їх утримання та зберігання з власником - Укррибою