Блог

Чернігівський рибоохоронний патруль встановив 40 нерестових гнізд

13 квітня 2020 року у затоці р. Дніпро, поблизу смт. Любеч Ріпкинського району були проведені рибоводно - меліоративні роботи з виготовлення та встановлення штучних нерестовищ.

У заході взяли участь працівники Чернігівського рибоохоронного патруля та  користувачі, які займаються промисловим виловом водних біоресурсів. Всього встановлено 40 од. нерестових гнізд.

«Дана акція була проведена з метою підвищення ефективності відтворення водних біоресурсів. Цього року встановлення штучних нерестовищ є особливо актуальним, оскільки рівень води у водоймах сильно коливається. За рахунок таких гнізд можна допомогти рибі віднереститися та відновити своє потомство», - зазначив начальник Чернігівського рибоохоронного патруля Микола Каленюк.

Штучні нерестовища встановлювалися переважно в тих місцях, де відсутні природні нерестові площі. Гнізда утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води, даючи ікринкам якомога більше шансів на виживання.

Конструкція таких нерестовищ дуже проста: до зрізаних хвойних гілок, що змотуються разом, прив’язують порожні пластикові пляшки, які утримують гніздо на плаву. На кінцях – каміння для стійкого положення конструкцій на воді. Після створення гнізд їх човном відтягують на 15 - 20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії.

Під впливом антропогенних, техногенних та природних факторів велика частина акваторії водойм зазнала негативних змін. Багато природних нерестовищ через зміни рівня води засихають або заростають рослинністю. Відкладена ікра після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію видів риби. Тому застосування штучних нерестовищ – один із традиційних заходів для покращення умов природного відтворення водних біоресурсів.

Джерело:сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

 

14 апреля 2020, 12:59
0513
10