TackleTest: обзоры, новости, статьи

Безінерційні котушки Shimano 20 Exsence BB

 
Дата публикации:20 марта 2020Тестируемая снасть:
Место проведения:
0127

Спеціальні і так звані гарнітурні безінерційні котушки, які є частиною "програми" для лову того чи іншого виду риби (або лову певним способом), зазвичай з'являються у провідних японських виробників після виходу універсальної серії, яка є для них основою, і нерідко трапляється так, що якась -небудь гарнитурная модель анонсується незадовго до появи нового покоління цієї самої основної серії. Справа в тому, що новинки випускають не одним залпом, а поступово, дозовано, щоб підтримувати у народу інтерес. З великим запізненням оновлюються, наприклад, моделі Shimano Exsence, розраховані на ловлю морського судака. Так вийшло і з новими Shimano Exsence BB, продаж яких починається в березні 2020 року.

Котушки, що відносяться до типу BB ( "Blood Brother"), традиційно засновані на універсальної серії Shimano Ultegra. В даному випадку це далеко вже не свіжа серія 17 Ultegra.

Нові "Ексенси" відрізняються від "Ультегр" не тільки чорним забарвленням, дужкою SR і ручкою іншого типу, але і більш досконалою системою захисту, X-Protect, присутність якої в котушці такого класу незвично. Це чергова ілюстрація того, як технічні рішення Shimano поступово спускаються від флагманських серій до інших серіях, спочатку високого, а потім і середнього класу, все нижче і нижче. З інших відмінностей відзначимо швидку регулювання гальма (Rapid Fire Drag).

Модифікацій тут чотири:

C3000MHG;
3000MHG;
4000MHG;
4000MXG.

Всі вони, зрозуміло, швидкісні. Розмір 3000M - це такий гібрид з механізмом, адаптованим під менший хід шпулі 2500-го калібру (14,5 мм), протилежність "головастої" котушки. Шарикопідшипників, як і в "Ультегре", всього п'ять, але зате і каталожні ціни 20 Exsence BB в Японії лише ненабагато вище цін 17 Ultegra.


 
Дата публикации:20 марта 2020Тестируемая снасть:
Место проведения:
0127